Çok Satan Ürünler

2023 Yılında İnternette En Çok Satan Dekoratif Ürünler

Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık insanlar alışverişlerini büyük ölçüde internet üzerinden yapmaktadırlar. Hatta bazıları internette en çok satan ürünleri araştırarak ürün yelpazelerini genişletmektedirler. 2023 yılında da internet üzerinden satılan birçok ürün yer almaktadır. Bu ürünler farklı kategorilere ayrılarak sınıflandırılmaktadır. Bu yazımızda, hem ürün alacaklar hem de e-ticarete önem veren kişiler için 2023 yılında internette en çok satan ürünler hakkında yaptığımız araştırmayı sunuyoruz.

 

Hasır Dergi Kumanda Sepeti

Dergi Kumanda Sepeti

Ev Dekorasyon Ürünleri

2023 yılının çoğunu evde geçiren insanlar yaşadıkları alanları güzelleştirmek için ev dekorasyon ürünlerine yöneldi. Tablolar, ışıklar, biblolar ve daha bir çok dekorasyon çok aranılan ürünler arasında.

Hediyelik Eşyalar

Pandemi yüzünden evlerimizde kalmamızın bir diğer yan etkisi de doğum günlerinde, anneler ve babalar gibi özel günlerde sevdiklerimize daha çok online satın alınan hediyelik eşyalar göndermemiz oldu. İnternette en çok satılan ürünler nedir, bunlardan nasıl gelir elde ederim diyorsanız, bu fikri değerlendirebilirsiniz. Zira özelleştirilmiş hediyelik eşyalar internette en çok satan ürünler arasına hızla girdi.

Telefon Aksesuarları – Telefon Kılıfları

Telefonlar hepinizin bildiği üzere hayatımıza yön vermektedir. Günlük yaşantımızda telefonlar artık elimizden düşmemeye başladı. 2023 yılında internet alışveriş platformları ve Google’da % 82 ile en çok arama yapılan kelimeler telefonlar ve telefon aksesuarlarıdır. Telefon kılıfları, şarj aletleri, telefon lensleri, kablosuz kulaklıklar internet üzerinde en çok aratılan ve satan ürünler arasında zirvede yer alıyor.

Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım ürünleri kadın ve erkek ayrımı yapılmaksızın her yıl, ilk 5 içerisinde kendisine yer ediniyor. Çeşitli güzellik uzmanları ve kadınlar alacakları ürünleri internet üzerinden almayı daha yararlı ve uygun fiyatlı olarak görüyor. Yüz maskeleri, makyaj malzemeleri, el ve vücut kremleri 2023 yılında internet üzerinden en çok satışı yapılan kişisel bakım ürünleri arasında yer alıyor.

Evcil Hayvan Ürünleri

İnternet üzerinde 2017 yılının başlarında popüler hale gelmeye başlayan evcil hayvan ürünleri, popülaritesini arttırarak 2023 yılında en çok satılan ürünler arasında kendine yer buldu. 2023 yılında internet üzerinde evcil hayvan ürünlerinin satışının % 71 olduğu analizler ile birlikte açıklanmıştır. Evcil hayvan sahipleri, hayvanları için daha kaliteli mama, bakım ürünleri ve oyuncaklar için internetten alışverişi tercih ediyor. İnternet, sizlerin daha kaliteli ürünler ve cazip fiyatlar sunan firmalar ile buluşmanıza yardımcı oluyor.

Spor Ürünleri

7000’den fazla ürün ve 80’den fazla spor branşı bulunan bu grupta, hayal edebileceğiniz en geniş ürün yelpazesi yer alıyor. Fakat spor malzemeleri ile ilgili araç ve gereçleri yaşadığınız yerde bulamayabilirsiniz. Bu durumda dünyanın en önemli ve kaliteli spor ürünleri ile buluşma fırsatınız yine online alışveriş siteleri üzerinden oluyor. Dünyanın birçok ülkesinden daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı ürünleri elde etmek isteyen kişiler 2023 yılında bu kategoriye yoğun ilgi göstermektedirler. 300 milyondan fazla satışın gerçekleştiği spor giyim ve spor ürünleri ilerleyen yıllarda daha da üstlere çıkacak gibi görünüyor.

Sağlık Ürünleri

Sağlık ürünleri denildiği zaman geniş bir pencereden bakmak gerekiyor. Diyet, kilo alma/verme, cinsellik, cilt bakımı ürünleri vb. bu kategorinin en popüler ürün çeşitleri arasında yer alıyor. 2023 yılına gelindiğinde ise sağlık ürünleri kategorisi en büyük sıçrayışını yaşamış olarak görünüyor. Geçtiğimiz sene % 40’lık bir alışveriş oranı varken 2023 yılında % 68 olarak karşımıza çıkıyor.

Erkek ve Kadın Giyim

Sizlerin de bildiği gibi giyim kuşam konusunda kadın ve erkek, herkesin birçok ihtiyacı bulunuyor. Analizlere bakıldığında, internet üzerinde erkek/kadın giyim kategorisinde en çok alışveriş yapan ülkeler arasında 4. sırada yer aldığımız göze çarpıyor. Çanta, elbise, ayakkabı, kravat, ceket ve gömlek modelleri ise en çok alışveriş yapılan ürünlerin başında geliyor.

Anne Bebek Ürünleri

2017 yılında yapılan alışverişlerde kadın müşterilerin % 32’lik kısmının bebek ürünlerine yöneldiği gözlemlenmiştir. 2018 de bu oran % 36’ya çıkarken 2023 yılında geride bıraktığımız süre içerisinde % 43’lük bir orana yükselmeyi başarmıştır. Müşterilerin ilgi gösterdiği ürünler ise bebek koruma, banyo malzemeleri, oyuncaklar ve gelişim mamalarıdır. Anne – Bebek ürün kategorimize ulaşmak için tıklayınız…

Teknolojik Ürünler – Giyilebilir Cihazlar

İnternet üzerinde akıllı saatler, VR aksesuarları, Drone, bilgisayar, klavye, mouse, harddisk vb. ürünler de oldukça rağbet görmekte. Akıllı saatler ve fitness izleyiciler takı olarak da kullanılabilen takılabilir cihazlar arasında yer alıyorr. Çoğu insan fiziksel aktivitelerini gözlemlemek, sağlık durumlarını incelemek ve anlık olarak mesaj bildirimlerini gözlemek için giyilebilir cihazları kullanıyor. Temelde her kesime hitap eden bu ürünler, genç nesil tarafından biraz daha fazla tercih ediliyor. Arama motorlarında geniş bir hacim tutan teknolojik ürünler, ihtiyaçlar doğrultusunda ya da keyifli vakit geçirmek için teknoloji ve internet alışverişi birleşiminin yadsınamayacağının göstergesi oluyor. Teknolojik gelişmeleri takip etmek için donanım haberi takip edebilirsiniz.

Çok Satan Diğer Ürünler

Araba aksesuarları, temizlik ürünleri, parti süsleri ve daha birçok ürün kategorisi de online alışveriş sektörü kitlesinde kendine yer ediniyor.
Not: Yüzdelik dilimde yapılan araştırmalar neticesinde genel bir bakış yaptığımızda, en çok tercih edilen ürün kategorilerini derledik. Bizlere eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.

X